Czy wiecie, że Bahamy mają aż 700 wysp i tylko 30 z nich jest jest zamieszkałych?

W 1492 r Krzysztof Kolumb postawił po raz pierwszy nogę w Nowym Świecie na wyspie San Salvador – wyspy zamieszkane były wówczas przez Indian Lucayan. Kolumb myślał, że przypłynął do Azji…..

Na Bahamy możemy dolecieć z Europy liniami British Airways przez Londyn, Air Canada przez Toronto lub przez jeden z portów w USA. Alternatywnie możemy się tu dostać promem z Miami lub Fortu Lauderdale.
Polacy nie potrzebują już wiz (!)– kiedyś trzeba się było ubiegać o nią w Ambasadzie Wielkiej Brytanii. Bahamy, choć są niepodległym narodem, uznają królową Elżbietę II za głowę państwa.

Na jednej z głównych wysp New Providence znajduje się stolica kraju Nassau.
W XVIII wieku Nassau było popularnym przystankiem dla piratów z Karaibów, którzy lubili ‘’się rozerwać’’ – w tutejszym porcie, dziś w tymże porcie możemy odwiedzić…. Muzeum Pirata :).

Niedaleko Nassau znajdują się wspaniałe hotele, flagowy hotel Atlantis, luksusowy One&Only, czy Sandals Royal Bahamian ze znanej na Karaibach sieci hoteli Sandals.
Nic dziwnego, plaże są po prostu bajeczne…….

Plaża przy hotelu One & Only Ocean Club 5*
One & Only Ocean Club 5*

Hotel Atlantis Paradise Island Resort położony na wyspie pomiędzy laguną i morzem – to nie tylko hotel, ale także olbrzymie akwarium i spektakularny park wodny, w którym podziwiać można ponad 50 000 zwierząt morskich. Na terenie parku wodnego znajdują się wodospady, świątynia Majów, pięć zjeżdżalni, pięknie zaprojektowane baseny. Hotel posiada 37 restauracji tematycznych oraz barów, dla lubiących hazard w ośrodku działa największe kasyno na Karaibach, dodatkowo jest pasaż handlowy, butiki i przystań jachtowa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, trzeba tylko lubić taki styl :).

Atlantis Paradise Island Resort 5*

Będąc na Bahamach można wybrać się na jedną nietypową plażę – plażę świń na bezludnej wyspie Major Cay Island. Na wyspę można się dostać szybką łodzią motorową z portu w Nassau w ciągu ok 3 godzin. Nie wiadomo jak świnie dostały się wyspę – prawdopodobnie były one transportowane statkiem, który zatonął. Zwierzęta karmione są przez mieszkańców sąsiednich wysp i przez turystów. W ramach atrakcji świnki podpływają do łodzi i pływają z turystami.

Zapraszamy na Bahama!

Chcesz wiedzieć coś jeszcze? Zadzwoń do nas.