Gdy słyszysz słowo „wydma” – to co widzisz? ….
Oczywiście wydmy nad naszym polskim morzem … przecież nie ma nigdzie indziej takich fantastycznych wydm jak nasze, prawda?

A teraz Cię zaskoczę … znalazłam miejsce na mapie świata, gdzie wydmy robią równie niesamowite wrażenie. Podczas wyjazdu studyjnego zorganizowanego dla naszych agentów we współpracy z naszym kontrahentem i liniami Air Namibia odwiedziliśmy Namibię.
Wydmy, które tu zobaczyliśmy są majestatyczne, mienią się różnymi kolorami w zależności od pory dnia, a ich wielkość przerasta najśmielsze wyobrażenia.
Mówiąc, że są bardzo wysokie – mam na myśli to, ze najwyższe osiągają wysokość od 300 do 400 m.
Wydmy znajdują się na bezkresnej,  tajemniczej pustyni Namib, która jest niezwykle różnorodna właśnie dlatego, że usłana jest pomarańczowo-czerwonymi wydmami. Czerwony kolor wydm bierze się z występującej tu glinki pigmentowej (tej glinki używają kobiety z plemienia Himba pokrywając nią całe swoje ciało).

Najsłynniejszą wydmą jest Dune 45 – na którą najlepiej wspiąć się o wschodzie słońca , wysiłek równoważy wspaniały widok na całą pustynię rozciągający się ze szczytu.
Uwaga- należy mieć kryte obuwie, piasek jest bardzo gorący, a w piasku mieszka ”small five” :).

Innym widokiem, który na zawsze kojarzyć się będzie z Namibią jest: Dolina Dead Vlei – czyli wyschnięte jezioro o kosmicznym krajobrazie, z którego dna na tle majestatycznych wydm wystają czarne kikuty wyschniętych akacji! Niezwykle malownicze miejsce.

Hotele, z których organizowane są wypady na pustynię, znajdują się w Sossusvlei. Polecam Sossusvlei Lodge 4* – mały kameralny malowniczo położony hotel, ze świetną obsługą i jedzeniem, co ważne można tu miło wypocząć przy basenie w ciągu dnia pomiędzy wycieczką poranną i popołudniową. Innym ciekawym hotelem jest Le Mirage Resort & Spa 5*:

Zapraszamy do Namibii!