Zatoka Wielorybia Walvis Bay to obszerna zatoka Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części Namibii. Nad  zatoką leży miasto-port Walvis Bay i słynny kurort Namibii Swakopmund.
Walvis Bay słynie z wysokiej jakości ryb, ostryg, homarów skalnych ponieważ woda w strefie przybrzeżnej jest bardzo czysta i bogata w plankton, co przyciąga wielu przedstawicieli tych gatunków.
Rejs katamaranem po zatoce to niezwykle spotkanie z nadmorską fauną Namibii.
Podczas rejsu odbyliśmy ‘’bliskie spotkania ‘’z olbrzymimi pelikanami, które czekały na nas już w porcie, następnie z mewami dominikańskimi, a zaraz po wypłynięciu w rejs nasz pokład odwiedziły uchatki. Wszyscy przybysze domagali się swoich porcji ryb, a obsługa katamaranu pozwoliła nam karmić zwierzaki, uchatki dawały się nawet pogłaskać!

Wokół zatoki podziwialiśmy pustynne krajobrazy z długimi plażami, na których wypoczywały kolonie uchatek. W dali mogliśmy zobaczyć różowe flamingi. Na jakiś czas wypłynęliśmy na otwarte morze, gdzie towarzyszyły nam delfiny, podpływając bardzo blisko nurkując, wyskakując ponad wodę i ponownie się zanurzając.

W drodze powrotnej załoga zaserwowała nam miejscowy likier, szampana, pyszne owoce morza i ostrygi – to jest życie 🙂 !

Podczas podróży po Namibii to obowiązkowy punkt programu. Zapraszamy na rejs po Zatoce Walvis Bay!